Vishay Sprague 600D107G020DD4
Part No.:
600D107G020DD4
Description:
CAP ALUM 100UF 20V AXIAL TH
Shipping
600D107G020DD4 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 0.937" L (9.52mm x 23.80mm)