Vishay Sprague 600D107G010KD4
Part No.:
600D107G010KD4
Description:
CAP ALUM 100UF 10V AXIAL TH
Shipping
600D107G010KD4 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.281" Dia x 0.937" L (7.14mm x 23.80mm)