Vishay Sprague 53D333G010JP6
Part No.:
53D333G010JP6
Description:
CAP ALUM 33000UF 10V AXIAL TH
Shipping
53D333G010JP6 Information
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.012" Dia x 2.642" L (25.70mm x 67.10mm)