Vishay Sprague 53D223G035KD6
Part No.:
53D223G035KD6
Description:
CAP ALUM 22000UF 35V AXIAL TH
Shipping
53D223G035KD6 Information
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.134" Dia x 4.142" L (28.80mm x 105.20mm)