534DC000596DGR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 534DC000596DGR |
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Series | Si534 |
| Package/Case | 8-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency - Output 1 | 970MHz, 980MHz, 990MHz, 1GHz |
| Frequency - Output 2 | - |
| Frequency - Output 3 | - |
| Frequency - Output 4 | - |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CML |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±7ppm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 108mA |
| Ratings | - |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height | 0.071" (1.80mm) |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "534DC000596DGR" in Silicon Labs 534DC000596DGR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.