Vishay Sprague 510DX108M012DS5J
Part No.:
510DX108M012DS5J
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 12V RADIAL
Shipping
510DX108M012DS5J Information
Manufacturer:
Vishay Sprague
Package/Case:
Series:
510DX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
12 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C