Delevan 5022R-511H
Part No.:
5022R-511H
Description:
FIXED IND 510NH 1.68A 130MOHM SM
Shipping
5022R-511H Information
Inductance:
510 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.68 A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)