Delevan 5022R-392H
Part No.:
5022R-392H
Description:
FIXED IND 3.9UH 395MA 2.3OHM SMD
Shipping
5022R-392H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
395 mA
DC Resistance (DCR):
2.3Ohm Max
Q @ Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)