Delevan 5022R-361H
Part No.:
5022R-361H
Description:
FIXED IND 360NH 1.935A 98MOHM SM
Shipping
5022R-361H Information
Inductance:
360 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.935 A
DC Resistance (DCR):
98mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
345MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)