Delevan 5022R-271H
Part No.:
5022R-271H
Description:
FIXED IND 270NH 2.285A 70MOHM SM
Shipping
5022R-271H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
2.285 A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)