Delevan 5022R-203H
Part No.:
5022R-203H
Description:
FIXED IND 20UH 372MA 2.5 OHM SMD
Shipping
5022R-203H Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
20 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
372 mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)