Delevan 5022R-201H
Part No.:
5022R-201H
Description:
FIXED IND 200NH 2.79A 47MOHM SMD
Shipping
5022R-201H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
200 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
2.79 A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
475MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)