Delevan 5022R-151H
Part No.:
5022R-151H
Description:
FIXED IND 150NH 3.5A 30 MOHM SMD
Shipping
5022R-151H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
3.5 A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
525MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)