Delevan 5022-751H
Part No.:
5022-751H
Description:
FIXED IND 750NH 1.425A 180 MOHM
Shipping
5022-751H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
750 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.425 A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
230MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)