Delevan 5022-623H
Part No.:
5022-623H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 62UH 328MA 3.15OHM SMD
Shipping
5022-623H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
5022
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
62 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
328 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.15Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
11.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)