Delevan 5022-332H
Part No.:
5022-332H
Description:
FIXED IND 3.3UH 430MA 2 OHM SMD
Shipping
5022-332H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
430 mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)