Delevan 5022-331H
Part No.:
5022-331H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 330NH 2.015A 90MOHM SM
Shipping
5022-331H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
5022
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
2.015 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
360MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)