Delevan 5022-162H
Part No.:
5022-162H
Description:
FIXED IND 1.6UH 780MA 600MOHM SM
Shipping
5022-162H Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
1.6 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
780 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
155MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)