Delevan 5022-153H
Part No.:
5022-153H
Description:
FIXED IND 15UH 495MA 1.4 OHM SMD
Shipping
5022-153H Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
495 mA
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)