Delevan 4922R-681J
Part No.:
4922R-681J
Description:
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM SMD
Shipping
4922R-681J Information
Series:
4922R
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)