Delevan 4922R-561J
Part No.:
4922R-561J
Description:
FIXED IND 560NH 5.8A 10.5MOHM SM
Shipping
4922R-561J Information
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.8A
DC Resistance (DCR):
10.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)