Delevan 4922R-391J
Part No.:
4922R-391J
Description:
FIXED IND 390NH 6.25A 9.5MOHM SM
Shipping
4922R-391J Information
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
6.25 A
Current - Saturation (Isat):
6.25A
DC Resistance (DCR):
9.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)