Delevan 4922R-271J
Part No.:
4922R-271J
Description:
FIXED IND 270NH 6.75A 8.5MOHM SM
Shipping
4922R-271J Information
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
6.75 A
Current - Saturation (Isat):
6.75A
DC Resistance (DCR):
8.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)