Delevan 4922R-25J
Part No.:
4922R-25J
Description:
FIXED IND 100UH 760MA 672MOHM SM
Shipping
4922R-25J Information
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
760 mA
Current - Saturation (Isat):
760mA
DC Resistance (DCR):
672mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)