Delevan 4922R-23J
Part No.:
4922R-23J
Description:
FIXED IND 68UH 970MA 418MOHM SMD
Shipping
4922R-23J Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
970 mA
Current - Saturation (Isat):
970mA
DC Resistance (DCR):
418mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)