Delevan 4922R-221J
Part No.:
4922R-221J
Description:
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM SMD
Shipping
4922R-221J Information
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)