Delevan 4922R-15J
Part No.:
4922R-15J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 15UH 2.11A 89 MOHM SMD
Shipping
4922R-15J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
4922R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
2.11 A
Current - Saturation (Isat):
2.11A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
89mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)