Delevan 4922-821J
Part No.:
4922-821J
Description:
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM SMD
Shipping
4922-821J Information
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.6 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)