E-T-A 483-G611-K1M1-D2S0Z-30A
Part No.:
483-G611-K1M1-D2S0Z-30A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC
Shipping
483-G611-K1M1-D2S0Z-30A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
483
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V