Delevan 4590R-473J
Part No.:
4590R-473J
Description:
FIXED IND 47UH 4.45A 34 MOHM TH
Shipping
4590R-473J Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
4.45 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)