Delevan 4590R-472J
Part No.:
4590R-472J
Description:
FIXED IND 4.7UH 9.11A 8 MOHM TH
Shipping
4590R-472J Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
9.11 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)