Delevan 4590R-393J
Part No.:
4590R-393J
Description:
FIXED IND 39UH 4.63A 31 MOHM TH
Shipping
4590R-393J Information
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
4.63 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
31mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)