Delevan 4590R-392J
Part No.:
4590R-392J
Description:
FIXED IND 3.9UH 9.75A 7 MOHM TH
Shipping
4590R-392J Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
9.75 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
DC Resistance (DCR):
7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)