Delevan 4590R-333J
Part No.:
4590R-333J
Description:
FIXED IND 33UH 4.87A 28 MOHM TH
Shipping
4590R-333J Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
4.87 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)