Delevan 4590R-273J
Part No.:
4590R-273J
Description:
FIXED IND 27UH 5.15A 25 MOHM TH
Shipping
4590R-273J Information
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.15 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)