Delevan 4590R-223J
Part No.:
4590R-223J
Description:
FIXED IND 22UH 5.26A 24 MOHM TH
Shipping
4590R-223J Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.26 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)