Delevan 4590R-183J
Part No.:
4590R-183J
Description:
FIXED IND 18UH 5.49A 22 MOHM TH
Shipping
4590R-183J Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.49 A
Current - Saturation (Isat):
3.9A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)