Delevan 4590R-123J
Part No.:
4590R-123J
Description:
FIXED IND 12UH 6.07A 18 MOHM TH
Shipping
4590R-123J Information
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
6.07 A
Current - Saturation (Isat):
4.7A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)