Delevan 4590-823J
Part No.:
4590-823J
Description:
FIXED IND 82UH 3.175A 66 MOHM TH
Shipping
4590-823J Information
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
3.175 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)