Delevan 4590-822J
Part No.:
4590-822J
Description:
FIXED IND 8.2UH 7.15A 13 MOHM TH
Shipping
4590-822J Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
7.15 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)