Delevan 4470R-33H
Part No.:
4470R-33H
Description:
FIXED IND 470UH 170MA 17 OHM TH
Shipping
4470R-33H Information
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
170 mA
DC Resistance (DCR):
17Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)