Delevan 4470R-31H
Part No.:
4470R-31H
Description:
FIXED IND 330UH 190MA 14 OHM TH
Shipping
4470R-31H Information
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
190 mA
DC Resistance (DCR):
14Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)