Delevan 4470R-25H
Part No.:
4470R-25H
Description:
FIXED IND 100UH 400MA 3.2 OHM TH
Shipping
4470R-25H Information
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
100 @ 1.5MHz
Frequency - Self Resonant:
13.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)