Delevan 4470R-21H
Part No.:
4470R-21H
Description:
FIXED IND 47UH 620MA 1.3 OHM TH
Shipping
4470R-21H Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
620 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)