Delevan 4470R-15H
Part No.:
4470R-15H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 15UH 1.3A 300 MOHM TH
Shipping
4470R-15H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
4470R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
75 @ 5MHz
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)