CTS-Frequency Controls 445W3XE13M00000
Part No.:
445W3XE13M00000
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
445W3XE13M00000 Information
Frequency:
13 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)