CTS-Frequency Controls 445W2XF12M00000
Part No.:
445W2XF12M00000
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 24PF SMD
Shipping
445W2XF12M00000 Information
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
24pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)