CTS-Frequency Controls 445W2XB30M00000
Part No.:
445W2XB30M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 13PF SMD
Shipping
445W2XB30M00000 Information
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
445
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
30 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)