CTS-Frequency Controls 445W2XB24M00000
Part No.:
445W2XB24M00000
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 13PF SMD
Shipping
445W2XB24M00000 Information
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)