CTS-Frequency Controls 445C32G24M57600
Part No.:
445C32G24M57600
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 30PF SMD
Shipping
445C32G24M57600 Information
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)